A A A K
SmodBIP

/ GodzinaPowrót dzieci do szkół wg. wytycznych MEN i GIS


Data publikacji:

21.08.2020

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją o rozpoczęciu nowego roku szkolnego w dniu 1 września i stacjonarnym trybem nauczania załączam odpowiedzi na 44 pytania (zebrane przez MEN), które być może wesprą Państwa w podejmowaniu decyzji przy formułowaniu opinii dla szkół rekomendujących zmianę trybu nauczania na hybrydowy lub zdalny. Załączam też link do prezentacji MEN i GIS, wytycznych i innych ustaleń organizacyjnych w sprawie:

https://www.gov.pl/web/edukacja/organizacja-ksztalcenia-zalecenia-dla-dyrektorow

W celu usprawnienia kontaktów z placówkami na nadzorowanym przez Państwa terenie (w spodziewanym najtrudniejszym okresie tj. od 1 września przez kilkanaście kolejnych dni nowego roku szkolnego) zwracam się z prośbą o wcześniejszą wymianę numerów telefonów z dyrektorami szkół (skuteczny, bieżący kontakt obustronny).

Sugeruję ponadto, aby przed 1 września podjęli Państwo działanie w postaci określenia (wg. Państwa uznania) wykazu wymaganych dokumentów, które będzie zobowiązany przedstawić dyrektor szkoły wnioskując do PPIS o wydanie opinii, o rozważenie zmiany trybu nauczania ze stacjonarnego na zdalny.

Z poważaniem

Izabela Kucharska - Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego

Pytania i odpiwiedzi


Autor: PSSE MIELEC
Publikacja dnia: 21.08.2020

Ilość odsłon: 172
Rejestr zmian
Wersja do druku
« inne aktualności