A A A K
SmodBIP

/ GodzinaŚwiatowy Dzień AIDS 2020


Data publikacji:

27.11.2020

Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS.
Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka - nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. Obecność Kokardki w sferze publicznej podczas obchodów Światowego Dnia AIDS przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.
Epidemia HIV to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.
Włącz się do obchodów Światowego Dnia AIDS 1 grudnia, przypinając do ubrania Czerwoną Kokardkę, zamieszczając ją stronie internetowej lub swoim profilu społecznościowym.
Punkt Konsultacyjno- Diagnostyczny na terenie województwa podkarpackiego, gdzie można bezpłatnie, anonimowo, bez skierowania wykonać test na HIV mieści się w Rzeszowie, przy ul. Wierzbowej 2


Autor: PSSE MIELEC
Publikacja dnia: 27.11.2020

Ilość odsłon: 195
Rejestr zmian
Wersja do druku
« inne aktualności